Další horké léto, kdy už vlastně nevíte, jak se schladit, se stalo důvodem pro pořízení bazénu? Rozhodně se jedná o správný krok, který však obvykle doprovázejí ještě menší krůčky, tedy pořízení vybavení, které vám pomůže užít si letní koupání naplno. O co se jedná? Jaké potřebují bazény příslušenství Chlorito?
Bazénové schůdky
Bazénovými schůdky rozumíme malý oboustranný žebřík, díky němuž se snadno dostaneme do, ale i z bazénu. Zatímco k malým nafukovacím bazénkům nejsou schůdky potřeba, u větších bazénů už budou naprosto nutné. Seženete je v několika provedeních, ale také rozměrech, v závislosti na tom, co právě potřebujete. Cena schůdků pak začíná u nejmenších plastových cca na 1000Kč, a může se vyšplhat u nerezových větších až k 8 000Kč.
Bazénová filtrace
Aby byla voda ve vašem bazénu stále čistá, budete potřebovat kvalitní filtraci. Na trhu se nabízí buď filtrace kartušová, nebo filtrace písková. Kartušová je vhodná opravdu pouze pro ty nejmenší bazény, prodejci pak obvykle doporučují pískovou, která je rozhodně lepší volbou.
Bazénový plovák
Nejznámějším dávkovačem chemie do bazénu je bazénový plovák, kam lze snadno umístit tablety, a zajistit tak rovnoměrné rozpouštění chemie do bazénu. Nikdy neházejte tablety do bazénu samotné, jelikož by mohly poškodit dno, i stěny bazénu.
Bazénový teploměr
Abyste mohli kontrolovat teplotu vody v bazénu, budete potřebovat bazénový teploměr. Obvykle se jedná o teploměr, který má navrchu připevněnou plovací kouli, či jiný tvar, který jej nadnáší, aby se nepotopil. Ideální teplota vody v domácím bazénu se pohybuje mezi 28°C-33°C. Pokud chcete brát do bazénu nejmenší děti, měla by mít voda alespoň 30°C.
Ohřev vody
Voda v bazénu se na slunci ohřívá sama, avšak mnohdy pomaleji. K ohřevu vody pak lidé využívají solární plachty na bazén, nebo různé ohřívače, z nichž nejznámější je solární, který napojíte na čerpadlo filtrace, a pomoci časovače vpouští do bazénu teplou vodu.