Naše babičky si s pečením chleba nebo pečiva uměly hravě poradit, měly roky zkušeností a hlavně, měly na to čas. Dnes si sice v obchodě můžeme vybírat z mnoha druhů chleba i pečiva, ale čas od času bychom si přeci jen chtěli dát voňavý a čerstvě upečený kousek pravého domácího.
K tomu nebudete potřebovat spoustu nádobí, stačí vám jen jeden jediný pomocník v podobě domácí pekárny . Základem je dodržovat to, jak suroviny do pekárny umístit.
Napřed dávejte suroviny tekuté, až potom sypké, tj. mouka a nikdy nedávejte sušené droždí přímo na sůl. A pak už jen stačí zmáčknout příslušné tlačítko a pekárna sama těsto uhněte, nechá vykynout a pak upeče dle vaší libosti do křupava tak, jak vám to chutná. Nemůžete očekávat, že po vyndání bude mít chléb kulatý nebo oválný tvar, tak jak jste na to zvyklí z obchodů, bude tvarem spíše připomínat toustový chleba, ale na jeho chuť to určitě žádný vliv mít nebude. Nejkřupavější strana bude ta horní, která se nedotýká nádoby.
Pokud máte rádi domácí pečivo, pak pekárnu můžete využít jen k samotné přípravě těsta, po té už je to jen na vás, zda z těsta uválíte rohlíky či housky. Obdobně si tak můžete připravit těsto na buchty, koláče nebo knedlíky.
Pekárny umí nejen zadělávat těsto a péct chléb, díky tomu, že mají několik programů, můžete v nich připravit výborný domácí džem, vyškvařit sádlo nebo upéct naprosto luxusní domácí sekanou.
Jestliže o koupi pekárny uvažujete, na výběr budete mít z několika druhů a značek. Předem zvažte, na co všechno ji budete chtít užívat a pro kolik osob. Dobré je zjistit ve svém okolí zkušenosti někoho, kdo pekárnu již využívá, jak je s ní spokojen, v čem mu vyhovuje a v čem ne. Spoustu recenzí také najdete na internetu. Pokud budete chtít rodině nabídnout čerstvě pečený chléb k snídani, určitě oceníte pekárnu s funkcí odloženého startu.