Konstrukce bazénu je navrhována tak, aby jej bylo možno bez problémů zazimovat, a s ohledem na tento proces se také počítá s odvodněním technologického zázemí. Veškeré potrubí musí být instalováno s patřičným sklonem vzhledem k tomu, že se před zazimováním musí veškerá voda z čerpadla a z filtračního boxu vypustit. Voda nesmí zůstat ani v armaturách (ventilech a šroubeních), které by mohl tlak vznikajícího ledu poškodit. Pro tyto účely se také do trubek instalují záslepky, které slouží pro vypouštění vody z míst s problematickým spádovým úhlem. Všechny vypouštěcí otvory by měly být v průběhu zimních měsíců otevřené a záslepky musíte pečlivě označit a uschovat (nejlépe ve vytápěných prostorách).
Velmi důležité je vypustit vodu zhruba deset centimetrů pod spodní úroveň skimmerů a trysek, ale tím celá procedura nekončí. Největší starosti nastávají až v průběhu bazénového „zimního spánku“, kdy vlivem dešťových či sněhových srážek voda v nádrži opět stoupne, a musí se vypouštět. Tentokrát už ne bazénovým potrubím, ale ručně pomocí kbelíku. Práci může usnadnit malé ponorné čerpadlo. Odstranění srážkové vody musíte zajistit i v případě vaší nepřítomnosti (např. rekreační pobyt na horách), k poškození technologického zázemí může dojít při mrznoucím dešti http://www.ireport.cz/style/20154-nejlepsi-pisne-o-desti-aneb-top-12-zmoklych-songu a kolísavých teplotách kolem nuly i během několika hodin.
Led je dobrý sluha, ale zlý pán
Bruslení na ledové ploše nebo ledové kostky v létě vytažené z mrazáku kvitujeme s povděkem, ale ne vždy je led vítaným hostem. Stejně jako v případě potrubí a armatur v zázemí bazénu může poškodit samotnou nádrž. Zvětšující se objem ledu působí obrovskou tlakovou silou na vše, co mu přijde do cesty, a proto se při zazimování pokládají na hladinu zimní dilatační plováky Chlorito. Jsou to plastové výlisky naplněné pískem nebo betonem, které se spojí a vytvoří souvislý „řetěz“. Plovák je sice velmi kompaktní, ale zároveň dostatečně pružný, aby vyrovnal tlakovou sílu rozpínajícího se ledu.