Linoleum, dlažba, plovoucí podlaha, koberec. Co si jako podlahovou pokrývku vybrat? Každý bude mít svého favorita. Všechny materiály disponují svým pro a proti. Koberce ale mají také své výhody. Nejen, že mohou vhodně doplnit interiér, ale především chrání před studenou podlahou. Působí teplým a útulným dojmem. Nemusíte mít koberec přes celou místnost, svou službu udělají i kobercové předložky nebo běhouny.
Máte strach, že koberec neudržíte v čistotě? Kromě pravidelného vysávání byste měli alespoň čas od času svěřit čištění koberce odborníkům. Zvlášť pokud bydlíte s dětmi nebo domácím mazlíčkem. Budete až překvapeni, jak lze vyčistit starý a špinavý koberec, který pozbývá své původní barvy. Stačí, pokud si vyberete správnou firmu. Vybrat si můžete z mokrého nebo suchého čištění. Obě metody koberec vyčistí hloubkově. Profesionální čištění koberců je vhodné i pro alergiky. Firmy disponují speciálním roztokem, který se aplikuje na koberec a eliminuje roztoče. Mokrého čištění se docílí tlakem vody, která je smíchána se speciálním čistícím prostředkem. Při tomto procesu se znečištěná voda odsává. Po této proceduře by koberec měl být zbaven všech nečistot, mastných fleků.
Kobercové vlákno by mělo získat původní barvu. Po vyčištění by se měla plocha nechat uschnout. Toto odpadá, pokud si vyberete suché čištění, kdy koberec není vodou vůbec namáčen. Na suché čištění se používá speciální sypká směs. Směs je vyrobena z větší části z přírodních materiálů, je ekologická. Nedochází tedy k alergickým reakcím při styku s pokožkou. Nemusíte se obávat, že touto metodou nebude koberec dostatečně čistý. Pokud se na koberci nachází opravdu znečištěná místa, ještě před samotným čištěním je na skvrny aplikován sprej se zesilujícím účinkem. Plusem je, že po ploše můžete ihned chodit. Suché čištění koberce je finančně o něco nákladnější než mokré vyčištění.