Site Loader

Stres nás provází na každém kroku a kromě nedostatku pohybu a nevhodné stravy je hlavní příčinou civilizačních chorob. Zabránit vzniku stresových situací je velice obtížné a ne vždy se nám to podaří, proto se snažíme si život ulehčit antistresovými pomůckami. Jednou z nich je trampolína, ačkoliv to zdánlivě může být jen nadnesené a přehnané. Toto nářadí skutečně zabírá nejen jako náčiní pro zvýšení kondice a pro zdravé hubnutí, musíme však dbát na jistá doporučení.
pláž s trampolínou


Bezpečnostní pravidla pro pohyb na trampolínách


Především dodržujte předepsanou nosnost, není to zkrátka odrazový můstek pro pohyb deseti dospělých lidí, kteří se tu snaží vyřádit. Trubkové konstrukce mají omezenou nosnost danou výrobcem.

Ideální je, když na ní skáče jen jeden člověk. Každá další osoba navíc je potenciálním zdrojem možných zranění.

V blízkosti náčiní nesmí být žádné nebezpečné předměty – nože, nůžky, zahradní technika, sklo a porcelán, chemikálie v otevřených nádobách, hořlaviny apod. Rovněž bychom měli trampolínu postavit na trávníku, alespoň 3 metry od nejbližší zdi nebo překážky. Relativně měkká dopadová plocha blízkého okolí je důležitá pro případné selhání ochranných prvků, nebo nechtěné zřícení konstrukce.

I přesto, že tato náčiní využívají především děti, měli bychom dbát na to, aby se na ní pohybovaly až od věku 3 let, a to raději pod dozorem dospělých.

Jestliže chcete skákat v uzavřené místnosti, počítejte s dostatečně vysokým stropem, je totiž velmi snadné vyskočit po odrazu do výšky 3 až 7 metrů. A rozhodně ji nestavte pod stropní svítidla.

Pro cvičení používejte jen přiléhavé oděvy a odložte hodinky, šperky, mobilní telefony a další drobnosti z kapes.
kluci v obleku

Zapomeňte na jídlo nebo pití a pochopitelně i na žvýkačky při cvičení. Snadno vám totiž při pohybu zaskočí a můžete se udusit.

Kromě teplého letního období jsou lidé zvyklí chodit většinou v ponožkách nebo punčochách. Tuto součást oděvu odložte a cvičte naboso. Pochopitelně necvičte ani v botách, ponožky a boty totiž na dopadové ploše nebezpečně podkluzují.

Počítejte s tím, že skákání je velmi vysilující, zpočátku raději zvolněte a častěji odpočívejte, než se dostanete do kondičního tempa.

Jestliže se odrážíte a dopadáte na plochu jednou nohou, a druhá zůstává ve vzduchu, dopadejte vždy na plochu celé plosky chodidla, ne tedy jen na špičku nebo na patu. Je to kvůli stabilitě vašeho těžiště. Chodidla jsou totiž od přírody vybavena citlivými receptory, které v součinnosti s nervovou soustavou a mozkem optimalizují pohyb v terénu. Lidé, kteří často chodí bosi, si toho jsou vědomi, nejvíce se to projeví při běhu naboso.

Post Author: deamadre.cz